Nejnovější recenze ze sekce Brýle pro virtuální realitu

Ověřený zákazník PCRobot.cz Tomáš Žabka

Přidáno: 26. října 2023

Zakoupeno v PCRobot.cz

Nikdy jsem žádné VR netestoval, toto byla moje první zkušenost, ale musím konstatovat, že je to úplně super. Nosím brýle a tato VR se dá pohodlně nasadit i přes brýle. Obraz je krásný a přesný, pixely jsem ani nepostřehl. Výdrž baterie by mohla být vyšší odhadl bych ji tak na 2h cca po 40-50min testování klesla indikace baterky ze 100% na 60%. Brýle automaticky dokáží oskenovat prostor a vytvořit hrací oblast, na přiblížení, překročení upozorňují.

Reakce obchodu PCRobot.cz

děkujeme za Vaši recenzi a nákup.
Příslušenství pro meta quest 3:

Ověřený zákazník PCRobot.cz Martin

Přidáno: 25. října 2023

(naposledy upraveno 25. října 2023)

Zakoupeno v PCRobot.cz

Ve zatím se seznamuji ale je to pecka

Reakce obchodu PCRobot.cz

děkujeme za Vaši recenzi a nákup.
Příslušenství pro meta quest 3:

Přidáno: 21. října 2023

Zakoupeno v MobilníRežisér.cz

• pěkný obraz
  • jednoduché nastavení

Je to moje první osobní zkušenost s VR headsetem, nastavení je jednoduché. Funguje lépe když je kolem zdroj světla (stačí i lampa). Zkoušel jsem hrát večer a snimání rukou nebylo úplně přesné (VRko ukazovalo, že moje ruce končí tam kde mám zápěstí), rozsvítil jsem lampu a vše fungovalo jak po másle. Používám primárně, když je Vrko spojené s pc přes kabel.

Přidáno: 18. října 2023

Zakoupeno v Alza.cz

• Popruhy a tvar dobře drží na hlavě
  • Lze nastavit šířku čoček
  • Lze telefon oddálit
  • Telefon (Samsung Galaxy A33 5G) se krásně vejde
  • Seřízení na oči mi úplně nesedí, ale není to žádná hrůza
  • Plasty jsou křehké, tak na ně musíte opatrně

Poměr cena/výkon. Za mě opravdu dobrý. Doporučuji lidem co to chtějí jen tak zkusit a pohrát si s tím.
Kdo by chtěl brýle na časté používání, nutnou koupit typ s ovladačem a taky robustnější konstrukcí tlačítek.

HTC Vive Pro Full Kit 99HANW003-00

HTC Vive Pro Full Kit 99HANW003-00

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 15. října 2023

• Vestavěný akumulátor - nemusíte shánět baterky, vydrží 5-6h hraní HL Alyx což je dostatečné.
  • Sluchátka - mají výborný zvuk (na hraní her) s přesným prostorovým zpracováním. (chrastil jsem si kolem hlavy vr sirkami :-) také netlačí lehce se dotýkají uší přitom dobře odhluční okolí.
  • Ovladače i helma jsou z odolného plastu (párkrát už se mě podařilo s nimi praštit do nábytku a jednou i do helmy)
  • Amoled - rozlišení je sice nižší, ale výborný kontrast a barvy a černá je opravdu černá :-) Mám Nvidii 1660gtx super a ryzen 3 v DCS je to výkonnostně tak na hraně. Alyx se dá hrát i na vyšší detaily.
  • Kabel - neomezená délka hraní.
  • Kabel - při hraní musíte si dělat pauzy pro rozmotání. (doporučuji si koupit VR navijáčky pro zavěšení) Bezdrát by byl lepší, ale 10 litrů je dost navíc pouze 2h hraní.
  • Fresnelovy čočky - nejsou nic moc, když je světlo ve tmě jsou vidět kruhy navíc vše co není před vámi je mírně mázlé. Je to ale o ceně viděl jsem obrázky z VR xtal a to je jiná, ovšem za 100 litrů :-(
  • Základní stanice trochu piští ale při hraní to neslyšíte a po ukončení vr se dá nastavit vypnutí.

Pokud uvažujete že si koupíte VR jen na simulátory a nikdy jste VR nehráli, tak na to rovnou zapomeňte. Nemoc "cybersickness" "https://games.tiscali.cz..." o které se výrobci a ani prodejci moc nezmiňují, postihne pravděpodobně i vás. Já jsem o ni nic nevěděl a po prvních pár pohybech ve hře Forest, jsem málem vrhnul a uvažoval jsem že VR vrátím. Naštěstí se na to dá zvyknou, ale chce to pomalu. Ideální je Half-life Alyx a nebo google earth a teprve potom zkoušet simulátory, nebo cokoliv s plynulým pohybem bez pohybu. Když si ovšem zvyknete a naučíte se ostřit do dáli na blízko (ze začátku se jeví vzdálené pixely 2x větší než jsou) tak vám odměnou bude neuvěřitelný zážitek ve VR světě. Když si v Half-life Alyx můžete vše detailně prohlédnout se vším manipulovat reálně mířit zbraní (je to mnohem jednoduší a rychlejší než míření myší) nabíjet (to je mnohem těžší :-) tak zjistíte jak omezené je hraní klasických myšoidních her. Také v simulátoru DCS (kde můžete použít ovladače k manipulaci s přepínači a hlavně k ovládání virtuálního kniplu) je ovládání mnohem přesnější než jakýkoliv jojstik. Navíc když sedíte v kokpitu vrtulníku MI24 tak úplně cítíte velikost toho stroje.
Ovladače disponují hmatovou odezvou v Half-life Alyx to funguje dobře, cítíte že jste se něčeho dotkli. V DCS to funguje jen na levou ruku a slabě, snad je to jen bug.
Sledování pohybu je celkem přesné a pokud si nezastíníte tělem tak i bezchybné. Škoda že nelze aktivovat pohyb ve hře skrze hranice herního prostoru.
Helma se dá dobře nastavit na velikost hlavy jen pokud máte blízko oči a velký nos jako já, tak trochu tlačí na nos.
Brýle se dají použít ale mlží se. Já bych měl mít 1 na čtení, ale raději hraju bez nich. Čočky se mlží jen dokud se nezahřejí a nebo když začnete trpět cyber nemocí a potíte se. Jinak oled zas tolik nehřeje, ips které je v nové verzi rozhodně bude hřát víc.
Fov 100° je dostatečné (je to jako v potápěčských brýlích :-) navíc čím větší fov, tím větší potřebujete rozlišení na zachování stejné velikosti bodů.
Když si dokoupíte VorpX můžete hrát i neVR hry, ale kromě stereoskopie to nic nového nepřináší. Navíc někdy není moc dobře udělaná a dělá se z toho víc blivno.
VR rozhodně potenciál má dokáže přitáhnout k hraní i lidi kteří hry nehrají. Například můj bratr nikdy nehrál akční hry a od Alyx se nemohl odtrhnout :-) Nevýhodou je vysoká cena a malý počet kvalitních her. Ale jak to jednou zkusíte, už vás úplně přestane bavit hrát hry na monitoru a to i když vypadají lépe :-).

Přidáno: 12. října 2023

(naposledy upraveno 12. října 2023)

• Materiál

Zakoupeno v MALL.CZ

• Kompatibilní pro mobily
  • Kvalitní zpracování
  • Možnost doostření
  • Široká prostřední planeta držáku mobilu- popsáno níže

Na Xiaomi 9C NFC vychází planeta držáku přesně na vystouplé tlačítko zámku a vypínače. Když se tam mobil umístí, tak se neustále vypíná a restartuje. Vyřešil jsem, že jsem mobil otočil a umístil do rohu dva plastové plíšky cca 5mm, které vymezují výšku tlačítka.
Jinak brýle s ovladačem jsou bomba, jsou sice syna, ale nyní testuju sám, zatím videa na YouTube a pak začnu hry. Jsem spokojený.

Meta Quest 2, 899-00182-02

Meta Quest 2, 899-00182-02

Ověřený zákazník Originalky.cz Kdesevzal Tusevzal

Přidáno: 4. října 2023

Zakoupeno v Originalky.cz

• Cena/výkon
  • Spousta her i zdrama
  • Podpora Steam VR (připojení k PC)
  • Hraní na baterii bez kabelu
  • Jednoduché intuitivní ovládání (zvládá celá rodina od 6 do 93let)
  • Head set je pohodlný ale doporučil bych pořídit quest 2 Elite Strap pro větší komfort a prodloužení výdrže baterie, která v základním nastavení vydrží 2 až 4h podle aktivity. S přídavnou baterií klidně i 6-7h.
  • Bílý látkový materiál (rychle se umaže)
  • Krkolomné a povinné přihlašování přes Facebook
  • Prasklý pixel hned po rozbalení zařízení. Ale dočetl jsem se, že na to ty malé dislepeje prostě trpí. Nic co by nevyřešila reklamace.
  • Pouze 3 polohy nastavení pro šířku očí. Píši jako mínus ale když budete zruční tak čočky drží i v mezi polohách např. 1, 1.5, 2, 2.5, 3

Přidáno: 22. září 2023

(naposledy upraveno 22. září 2023)

• Posun v kvalite obrazu
  • Zazitek
  • Mizerna nabidla hernich titulu
  • Slaba baterie v ovladacich
  • Nedostatecne odvetravani ocnic (poti se)
  • V dioptrickych brylich se mi nepovedlo obraz uplne zaostrit

Vzhledem k nizke cene doporucuji, urcite chvilku zabavi

Ověřený zákazník elektroshock.cz Sidneyr

Přidáno: 14. září 2023

(naposledy upraveno 27. září 2023)

• Syn má obrovskou radost

S vr jsme se naučili celá rodina celkem rychle. Jsme s produktem naprosto spokojeni

Přidáno: 9. září 2023

(naposledy upraveno 9. září 2023)

Zakoupeno v Alza.cz

Funguje bezvadně a splnil očekávání

Přidáno: 4. září 2023

Zakoupeno v Alza.cz

• Gut
Oculus Quest 2 128 GB

Přidáno: 23. srpna 2023

Zakoupeno v Alza.cz

• Vnoučata meli velkou radost.

Přidáno: 22. srpna 2023

Zakoupeno v Alza.cz

Super pohled a reakce za ty prachy, hned jsem vzala dvoje.

Přidáno: 19. srpna 2023

• Kvalita provedeni
  • Nízká hmotnost
  • Výdrž baterie v ovladačích

Ověřený zákazník daShop Ověřený zákazník

Přidáno: 15. srpna 2023

(naposledy upraveno 15. srpna 2023)

Zakoupeno v daShop

• ok

Ověřený zákazník elektroshock.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 9. srpna 2023

(naposledy upraveno 9. srpna 2023)

• Vysoká cena
  • Slabší výdrž baterie
  • Brýle po delší době trochu tlačí
Meta Quest Pro 256GB

Meta Quest Pro 256GB

Ověřený zákazník elektroshock.cz Pavel K.

Přidáno: 28. července 2023

• All-in-one - připojíte k PC ale využijete i bez něj
  • Perfektní čočky (pancake lenses) poskytující krásný, ostrý a čistý obraz
  • Quantum dot + mini LED displej s podporou local dimming
  • Quest Pro ovladače jsou top
  • Rozlišení by mohlo být vyšší
  • Bez headstrapu přes hlavu je pro mě trochu nepohodlný (doporučuju přikoupit Globular Cluster Comfortable Kit pro Quest Pro)
  • Baterie vydrží tak 2 hodiny

Já jsem velice spokojený. Quest Pro poskytuje krásný vizuál, mám přístup ke knihovně Quest i k PCVR. S PCVR funguje i bezdrátově. Quest Pro ovladače jsou to nejpokročilejší co na VR trhu momentálně je (ano, podle mě lepší i než Valve Index ovladače).

Snad jedině škoda, že displej nemá vyšší rozlišení (třeba něco jako Reverb G2, tedy 2160x2160).

Ověřený zákazník elektroshock.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 11. července 2023

(naposledy upraveno 11. července 2023)

• rozlišení
  • výkon
  • app store - otestované produkty

Je třeba dávat pozor na nekvalitní hry - v mém případě Car Mechanic Simulator -> po chvilce hraní se mi udělalo špatně a pocit jak kdybych měl kocovinu...
Myslím že za to může hlavně pohyb v dané hře

Zobrazuji 61 - 80 ze 500 recenzí 1...2 3 [ 4 ] 5 6...25