Nejnovější recenze ze sekce Brýle pro virtuální realitu

Rayline VR2

Rayline VR2

Ověřený zákazník RCprofi Ověřený zákazník

Přidáno: 11. července 2018

Zakoupeno v RCprofi

• Při instalaci aplikace hlásil mobil nebezpečí možné krádeže dat

EDNET Virtual Reality 3D/VR Glasses (87000)

EDNET Virtual Reality 3D/VR Glasses (87000)

Ověřený zákazník Eshop Eiffel Ověřený zákazník

Přidáno: 9. července 2018

Zakoupeno v Eshop Eiffel

• chybí návod v CZ

Za 110kč plně dostačuje. Je dokonce levnější než google cardboard.

PlayStation VR V2

Přidáno: 24. června 2018

Zakoupeno v Student-eShop.cz

• bezva

Přidáno: 20. června 2018

• Hruza vubec jsem nemel pocit reality.vracim

Technaxx TX-77

Technaxx TX-77

Ověřený zákazník ALFA.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 18. června 2018

Zakoupeno v ALFA.cz

• levný způsob jak získat potřebné čočky
  • Velmi obtížně nastavitelná délka gumových popruhů, střední (vrch hlavy) pro mě krátký, úchyt mobilu má příšerně silnou pružinu, 5 1/2 palce je skoro nad hranicí možností, návod odflinknutý.

Je to fakt "basic model", vhodný pro kutily, kteří si ho přizpůsobí (customize). Naprosto nevhodný např. jako dárek.

HTC Vive

HTC Vive

Přidáno: 18. června 2018

• všechno možný
  • kabel který zavazí

Přidáno: 14. června 2018

• Je to Virtuální realita
  • Sehnání náhradních dílů
  • kabel (to že tam je, i to, jak choulostivý je na poškození)
  • HW požadavky
  • Přístup výrobce

Létám letecké simulátory IL2 BOS a DCS. S virtuální realitou je zážitek tisíckrát lepší. Přímo sedíte v kokpitu, prostorový dojem je jedinečný a hned po prvním použití (i když se vám ještě točí hlava) si říkáte, jak někdo vůbec může hrát na monitoru.

VR je prostě jiná liga, směr kterým se to všechno bude ubírat.
Potud dobrý, teď napíšu s čím jsem nespokojen.
Oculus zneužívá toho že je na špici a prodává svůj výrobek předraženě. To samé platí pro náhradní díly, kdy kus plastu s molitanem ještě nedávno stál cca litr.
VR používám skoro denně a i když jen člověk kroutí hlavou a nikam od stolu nevstává, už jsem poškodil přívodní kabel natolik, že jsem ho musel měnit. Další litr. A to jsem ho ještě díky bohu sehnal na aukru. Protože přes jejich oficiální stránky nic nekoupíte, protože ČR není spřátelená země top 10 vyvolených.

Pak občasné problémy s ovladači, s Rift senzory, neustále otravující hláška že váš počítač nesplňuje minimální HW nároky, protože prostě nemá Ryzeny na seznamu, je prostě vrchol neprofesionality a arogance zákazníka.

Od Oculusu nikdy více nic, Druhou generaci VR nakupuji u někoho jiného.

Rozlišení a zorné pole nemůžu psát jako mínus, protože VR je stále v začátcích. Taky nějakou dobu trvalo, než se od kulatých monitorů s boulema přešlo na ploché 24 palcové 4k monitory.

Použitelnost stávajícího rozlišení je dobrá, jsem spokojen. Až bude nová generace s výrazně lepším zorným polem, budeu nejšťastnější.

Fibrum Pro VR

Fibrum Pro VR

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 12. června 2018

Zakoupeno v CZC.cz

• lehké, pohodlné

Přidáno: 5. června 2018

Psaní recenzí se běžně vyhýbám, ale tento projekt je na tolik revoluční, že se podělím o své zkušenosti.

Na úvod bych poznamenal, že Oculus Rift na mě v roce 2018 působí, jako vytáčené spojení při nástupu internetu, které záhy bylo vyměněno neomezeným internetem přes kabel, exponenciálně zrychlováno, zlevňováno a obsah zkvalitňován atd. Podobné proměny očekávám i zde.

Oculus Rift jsem si pořídil za účelem hraní DCS (Digital Combat Simulator) a proto vše budu vztahovat k této hře, ale dotknu se i "sekundárního použití"

DCS je hardwarově vysoce náročná hra i bez VR a můj předpoklad je, že podobné zkušenosti získám u většiny her, které nebyli primárně vyvíjeny pro VR. Zde uvednu že mám AMD FX 6350+ (<recommended), 16 GB RAM DDR3, SSD disk, AMD RX 580 8GB VRAM. (Teď mě napadá - musel jsem přejít kvůli stabilitě PC při použití VR z windows 7 na windows 10 - doporučuji proto vůbec nebrat v potaz, že VR pojedete na Win 7 - tento OS je pro tuto technologii v této době zkrátka černá díra co se týče věnování času na optimalizaci, to chápu)

S VR jsem získal skvelý požitek s reálnou velikosti letadel, prostorové oriantace - především let mezi hory, útesy, přistávání je neskutečný zážitek, ale má svou cenu. A to doslova.
S výše zmíněnou sestavou, která splňuje dle požadavků hry VR (procesor slabší, ale při hře jel pod 50%, za to RAM a Graf na plno). si hru zahraju relativně plynule na minimální detaily - tudiž zážitek z prostoru je vyrovnán nechutí z příšerné kvality obrazu, kterou by hra mohla nabídnout, mít tak >50.000,- dnes na nový PC, a bůhví jestli by to stačilo. A to je ten kámen úrazu.
Bohužel, ve VR není možné akceptovat jakékoli neplynulosti, pokud hra není plynulá - zážitek je strašný, ale co je horší, velice rychle Vám může být i špatně.

Z tohodle tedy plyne, že pokud chcete VR na náročné hry, které již hrajete, budete potřebovat opravdu hodně výkonné pc. Četl jsem, že pro dobré srovnání je, že pokud Vám hra jede perfektně plynule na nejvyšší detaily na 4K, tak na VR počítejte se střednímí/vysokými detaily.

Co se týká VR, když si budete hrát hry čistě vydané pro VR - většinou budete s doporučenou i mírně slabší sestavou naprosto v pohodě. Nízká hardwarová náročnost je ale vykoupena rozmanitostí, která je nízká. U hry strávíte více času pouze pokud je zábavná opakovatelnost. což bude většinou jen u her typu házení si diskem v místnosti s 0 gravitací s ostatními VR uživately.

Za předpokladu, že dosáhnete perfektní plynulosti při nejlepší grafice (u náročných her dnes asi nemožné, mimo vyvolené) tak VR bude dobrá zkušenost, ale přesto je tu spousta neduhů:
1) Obraz stále bude lehce rozpixelovaný (připomíná mi to průměrné domácí dataprojektory).
2) Ostrost obrazu když se díváte v brýlích do stran se zhoršuje - alespoň u mě. Takže se nedívám jak v realitě natočením očí do stran, ale vždy se snažím hlavu natočit tak, abych danou věc měl uprostřed. Tohle bude zřejmě možné částečně zkorigovat nastavením brýlí, ale to Vám dlouhu nevydrží, protože tohle nastavení se rychle zneplatní i nepatrným posunem brýlí apod. Do delší budoucnosti typuji, že v brýlích bude nějaký optometrický systém, který bude oba displeje formovat v reálném čase dle měření očí každého individuálního člověka jako u optometrika. Jinak plné perfektní ostrosti v celém rozsahu zřejmě dosaženo nebude.
3) Z hlavy vám poleze kabel, který především u 360° použití bude problém.
4) Kvalitních aplikací a her pro VR je po skrovnu - jestli vůbec takové dnes jsou. Většina Vás zabaví na max pár hodin. Ty rozmanitější zase budou vysoce hardwarově náročné, což není problém pro každého.

VR bych doporučil těm, co mají kvalitní, výkonou sestavu a je pro ně hraní her určitým životním stylem za který jim nevadí utrácet. Těm ostatním bych doporučil dát této technologii ještě pár let. Typuji že v rozmezí 3-8 let dojde k revoluci v této technologii. + budou výkonější pc a lepší optimalizace her i nové hry a appky.

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 1. června 2018

Zakoupeno v CZC.cz

• Opravdu máte pocit, že jste uprostřed dění
  • Rychlá odezva na pohyb hlavou do stran
  • Nyní již skvělá cena (4999,-)
  • S helmou dostanete fyzický demodisk, druhý se sám stáhne po přihlášení k PS Store a jako bonus ještě VR playroom. Dost věcí tedy zdarma k vyzkoušení.
  • Zobrazovací rozlišení brýlí mohlo být vyšší
  • S dioptrickými brýlemi se čočky ve VR helmě často mlží
  • Helma by mohla být bezdrátová ale člověk nemůže hned chtít všechno :) Kabel až tak moc nepřekáží.

Moje první zkušenost s virtuální realitou a jsem nadšen. Pocit opravdu skvělý, bál jsem se, jestli mi z toho bude blbě ale až na pár horských drah v pohodě :) Mínusem je jen slabší grafika ve VR brýlích oproti tomu, co vidíte na televizi a po delším čase se čočky začnou mlžit a je nutné je přeleštit přiloženým hadříkem (asi ví, proč ho do balení dali). Za aktuální cenu určitě stojí za vyzkoušení

Samsung Gear VR SM-R325

• zábava
  • předražené

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 20. dubna 2018

• Lepsí alternativa papírovích brejlí nízká cena
  • z Blutut joystickem nebylo vubec možné ovladat telefon s androidem!!! vyzkoušeno na samsung s7 htc one zte blade l5 a ani najednom nefungovalo poreklamaci se zavada po dvou dnech opakovala. Brejle dost casto vypínaj telefon lze viřešit nalepením kusu molitanu

Brejle nedoporučuji pokud máte dražší telefon ponevadž dost vírazně škrabou displej

Ověřený zákazník Gospoš Registrovaný uživatel

GoClever Elysium VR PLUS

GoClever Elysium VR PLUS

Ověřený zákazník TEKO TECHNOLOGY s.r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 5. dubna 2018

Zakoupeno v TEKO TECHNOLOGY s.r.o.

• obsahuje BT ovladač
  • snadné vkládání mobilu
  • za danou cenu spokojenost
  • zatím jsem nezjistil

Přidáno: 3. dubna 2018

• Super fungující plynulá VR
  • částečně řeší hrubé nedostatky konzolových herních systémů, kde se nedá mířit...dobře hratelná, ale jednoduchá hra je Super Stardust Ultra,..Valkyra me zklamala hlavně ze strany Sony entertainment...furt nějaký přihlášení, placení něco navíc, ani mě to nepustilo do single playeru...nevím, prostě PS4 mě zklamalo, VR super..
  • kdyby to nebylo na PS4...ten herní ovladač je naprosto tragický (jsem PCčkář), takže ještě by to chtělo vytunit ovládání...neměl jsem možnost testovat tu jejich pistolový ovladač...

Eachine VR 007 Pro

Zakoupeno v SOFTCOM.cz

• splnilo očekávání

GDIcz GDIcz

Přidáno: 21. března 2018

(naposledy upraveno 22. března 2018)

• Pohodlný headset
  • Pěkný dojem z prostoru
  • Dostačující FOV a obnovovací frekvence
  • Nízká cena
  • Špatné rozpoznávání polohy helmy a ovladačů
  • Nízké rozlišení display a ještě nižší rozlišení ve hrách
  • Znatelný šedivý šum v obraze - neumí zobrazit černou barvu (až na několik výjimek - např. menu systému)
  • Ovladače nemají páčky pro pohyb
  • Nutná další krabička s převodníkem mezi PS4 a PSVR - zatím bez HDR Passthrough

Za svou cenu jde o zajímavý produkt, který poskytne hodně zábavy a poutavého prostorového dojmu. Musíte ale počítat s tím, že pohyb přilby a ovladačů v prostoru není zcela přesný - i při stání na místě dochází k mírnému plutí a pohupování v prostoru. Během akce si tohoto ale nevšimnete.

Brýle jsou pohodlné a snadno se nandávají.

Pro zapojení je potřeba řada kabelů a další napájená krabička, kterou zapojíte mezi PS a PSVR.

Dejte si pozor při nákupu na verzi - staré verze PSVR totiž neumí passthrough HDR. Takže pokud chcete hrát na televizi HDR hru, tak musíte PSVR zcela odpojit - propojit HDR kabely nebo je zcela přeojit do televize nebo si koupit speciální HDMI redukci pro přepínání výstupů...

Samotný převodník pro PSVR je při hraní o trochu méně než samotné PS4.

Nová verze PSVR, která má letos vyjít již bude HDR Passthrough podporovat.

Obraz má nízké rozlišení, při hraní to ale takový problém není. Screen door effect je kupodivu miminální - díky dobrému display s malými mezerami mezi pixely.

Display je OLED a měl by tedy teoreticky poskytovat ideální podmínky pro zobrazení tmavých scén. Bohužel tomu tak je jen zřídka. Po přepnutí do hry se přes celou plochu zobrazuje šedé zrnění - důvodem je zřejmě zajištění rychlé odezvy. Někdy je to hodně rušivé - zvláště, když se načítá hra a na obrazovce není jic jiného než tento šum - nepříjemně to tlačí na oči, které nemohou nic zaostřit.

Cekově ale poskytuje PSVR super zážitek, který je oproti jiným sestavám za podstatně nižší cenu...

Doufám, že bude Sony PSVR rozvíjet i pro další generaci konzole PS5, protože hraní ve VR je v řadě her úžasný zážitek.

Zobrazuji 421 - 440 ze 500 recenzí 1...20 21 [ 22 ] 23 24...25