Recenze VR BOX VR-X2

Když jsem četl ostatní recenze tohoto a podobných produktů (prodává se i pod jinými názvy), trochu jsem se vylekal, ale asi je psali lidé, kteří nevědí, že k využití je potřeba mobilní telefon.

Ověřené recenze VR BOX VR-X2

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s.

Petr

Přidáno: 15. srpna 2017

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• funguje to, syn je spokojen

Ověřený zákazník ONLINESHOP.cz

Cooker

Přidáno: 12. května 2017

Zakoupeno v ONLINESHOP.cz

• Levné řešení virtuální reality, pokud vlastníte chytrý mobilní telefon.
  • Výsledný efekt je špatný. U některých videí 3D efekt není vůbec znatelný, konektor sluchátek občas posune telefon mimo střed, telefon není ve středu pevně zafixován, realita virtuální reality je velmi malá, obraz nejde dokonale zaostřit ani v krajních polohách čoček, telefon občas svou vahou stiskne boční tlačítka, takže se sám vypne nebo ztlumí zvuk.

Jako brýle pro virtuální realitu plní tento výrobek svou funkci špatně a mohl by od skutečně kvalitní virtuální reality zájemce spíše odradit. Vliv může mít i velikost telefonu, ale s telefonem Samsung S4 je dojem špatný,

virtualnarealita.eu

Přidáno: 26. dubna 2017

Recenze na VR Box 2

Odborný web magazín který se zaměřuje na virtuální realitu, headsety a VR obsah otestoval VR Box 2.

Celá recenze na virtualnarealita.eu
Ověřený zákazník ONLINESHOP.cz

Přidáno: 22. března 2017

Zakoupeno v ONLINESHOP.cz

• hračka, která nadchne děti do 10 let
  • VR jako takové (mnoho povyku pro nic), což není chybou výrobku

Ověřený zákazník Expert.cz

FILMOVANI.cz

Přidáno: 11. února 2017

Zakoupeno v Expert.cz

• 259 Kč
  • Kvalita provedení vzhledem k ceně
  • Univerzální pro většinu mobilů
  • Úhel pouze 70°

Používám s Lumií 950 XL (5,7 palců, 2560x1440). Tak tak se tam vleze - chce to trochu větší sílu na roztažení pružin, ale zase dobře drží. Trochu jsem měl problém s tím, že i přes použití vycpávek se mi mačkala tlačítka - tak jsem tam dal rovnou tři vycpávky.

Pozorovací úhel se dočtete až v přibaleném letáčku: Focal lenght- 70-75mm - FOV - 70°. V praxi to znamená, že před sebou vidíte čtverec, jehož spodní hrany jsou téměř mimo zorné pole. Tedy vidíte stejný poměr stran, jako je obsah na mobilu - nedochází k žádnému roztahování obrazu do šířky. Při běžném sledování 3D SBS (obraz rozdělen na dvě části), tak musíte mít film ve formátu zhruba 1:1. Jestliže tedy chcete např. pomocí aplikace sledovat běžné video, které je v rozlišení 16:9, klesne rozlišení zhruba na na necelou čtvrtinu rozlišení displeje (polovina obrazovky pro každé oko a více než polovina poloviny pro obraz v originálním poměru stran bez deformací. I tak se dá na QHD displeji dívat i na takovýto obraz.

Při 360° videí vás však malý pozorovací úhel nebude nijak omezovat, protože ať se podíváte kamkoliv, pořád vidíte obraz, takže rázem zapomenete, že se díváte jen skrze čtvereček a jste zcela vtaženi do děje.

Ještě pár reakcí na jiné recenze:

Mobil se uvnitř zahřívá. Ano, je to pravda, ale zahříval by se i venku, protože virtuální realita je jedna z nejnáročnějších činností jak na CPU tak GPU, paměť, čtení dat a používání polohovacích senzorů - a zatím jsem si nevšiml nějakých aktivních větráků o mobilů. :-)

Plast smrdí: Ano, je to pravda. Každý nový výrobek smrdí, ale třeba novou televizi si většinou nenasazujete na oči a nos...

Vidíte kostičky: Neobeznámení lidé by si měli uvědomit, že tyto brýle nejsou nic jiného než dvě lupy. Neboli je to jako se dívat na televizi např z 15 cm aneb pocit je takový, že sedíte 3 metry od plátna o velikosti 3 x 3 metry, přičemž rozlišení tohoto plátna je pouze takové, jaké máte rozlišení vloženého mobilu, respektive pouze poloviční, neboť pro každé oko je k dispozici pouze polovina obrazu. Takže nejlepší možné rozlišení dosáhnete aktálně s Xperií Z Ultra se 4 K rozlišením, kdy výsledný obraz bude maximálně FULL HD.

Jinak objetkivními negativy je ten nízký pozorovací úhel, obraz je v rozích rozmazaný, objevuje se aberace, nelze zcela přesně zaostřit, protože čočkami hýbete pouze mechanickým posouváním. A mám otlačený nos. :-) Ale za tyto peníze doporučuji. Samozřejmě lepší výsledky dosáhnete třeba s brýlemi Zeiss VR One Plus za 3500 Kč.

Ověřený zákazník Elektro Kamik

DOPORUČUJI

Ověřený zákazník Electro World

Přidáno: 31. prosince 2016

Zakoupeno v Electro World

• Vše funguje jak má, je vyrobeno z kvalitního plastu.

Ověřený zákazník Mrakyhraček

Přidáno: 11. listopadu 2016