Recenze Sony PlayStation VR

Ověřené recenze Sony PlayStation VR

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s.

luckydiablo

Přidáno: 31. července 2017

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

Nepopsatelný zážitek,super hračička...

Ověřený zákazník Herní svět

Marek Hanel

Přidáno: 1. ledna 2017

Zakoupeno v Herní svět

• Skvělá cena vůči konkurenci na trhu
  • Dobře se nasazují a pohodlně se nosí
  • Nejsou těžké a na tváři u nás padnou každému
  • Kvalitní obraz i když konkurenci jsem nezkoušel
  • Mužů otočit hlavou o 360* což u konkurence nelze
  • Závratě, závratě, závratě!
  • Jinak nic!

Poprvé vůbec jsme pořídili herní konzoli a to pouze pro VR tedy Komplet brýle, Ps4 Pro, Move twin, Kameru a cca 6 her jedeme cele svátky a můžu říct, že co jsem od virtuální reality očekával a měl jsem z par starších filmů o VR nějakou představu a par videí na YouTube to všechno bylo po několika málo minutách rozdrceno na prach a ja jen nevěřícně kroutil hlavou a Koukal co se děje kolem mě.. pokud mám napsat cokoli by vyjadrilo podstatu VR a z ni pocity, které dokáže přivodit pak v pravdě nemám k čemu to přirovnat co by jste mohli u hraní her, sledování televize, skotaceni u čehokoli zažít či cítit na vlastní kůži..

Hraní VR je velmi silný prožitek, kde od základních a pohodovych her, které jsou součástí základního balíčku VR World a postupně Vás uvedou do obrazu a naznači co se to bude dít a na vaše smysly se chystá lze přejít k opravdovým emočně vypjatym kouskum jako Rush Blood a především Resident Evil 7 ve formě hodinového dema! které v pravdě zastínilo vše ostatní jako Robinson Journey, Rush Blood, Drive Club atd... už nyni mohu prozradit, ze VR je a bude především pro tyto hruzné hry s maximem šokujících efektů a její fanoušky jako stvořená! To co bych kdykoli na televizi či monitoru zahrál za hodinku či den u monitoru a ještě si pískal se změnilo v podání VR jako neřešitelná kombinace nekonečného napětí, strachu a tak silného prožitku, ze se člověk boji i jít si následně lehnout do postele..

v pravdě nic tak silného jsem od VR ani ve snu nečekal. Je to proste druhá realita hned vedle té naši, kterou člověk chce nechce musí přijmout pokud ji chce hrát/žít nebo se tomu raději obloukem vyhnout.. u Rezident Evil 7 to plati 100nasobne.
Hra je proste výjimečně propracovaná a všude kolem Vás, otácite se kolem dokola a sledujete rozpadající si zapáchající hrůzný pokoj, pohybem hlavy lze nakouknout do dveří i za ne dle pohybu vašeho těla a hlavy, až se vám děla nevolno.. vše kolem vás je natolik reálné, ze pak stačí již jen praskání staré podlahy, náhodné přemístěna figuryna nebo poletujici prach cestou do sklepa a bojíte se otevřít i stejně dveře, kterými jste již prošly a najednou jsou zavřené. Nejednou se nám stalo jsme v panické hrůzné leknuti zahodily brýle pryč hlavně u Rush Blood.. urcite je možnost ještě zavřít oči, ale co pak? Otevřít nebo raději sundat brýle dolů? Narovinu říkám, ze hrát tohle v místnosti zcela sám pak raději nebudu hrát vůbec nikdy!

Samozřejmě nic z toho se nedá slovy vyjádřit a je třeba to opravdu zkusit a prožít.. určitě doporučuji ještě slušně Domácí kino DD 5.1 a výsledek je opravdu strhující!!!
Tohle se Sony za dané peníze opravdu podařilo a doopravdy Tleskame! Kvalita zvuku a 3D efektu je neskutečné a posunuje již tak opravdu silnou atmosféru až na hranu!

Její největší přednost je bohužel zároveň i její největší slabost a to natolik věrná vsugerujici se realita až vám to hlava nebere a společně s ni přichází velmi rychle i závrať.. hra od hry, ale Robinson i Resident kde je volnost pohybu v mostnosti je po 30min hraní konec a je třeba střídání.. zbytek večera se vám "říhá" jako by jste cestovali 10hodin Autobusem a nesedlo vam to.. u nás to plati u všech, ale je to den co den lepší!

Celkově je Sony VR famózní komplet, který vás dokáže přenést zcela jinam a prožívat hry jako skutečnost! Moznost sledovat Váši akci zároveň i na TV je pro okolni diváky skvěle! Graficky naprosto jedinečné, zde jde především o realnost celého prostředí a interakci vašich pohybu kde nelze říct víc než brilantní.. konkurenci jsem pro cenu kompletu s pořádným PC zavrhl a proto nemůžu srovnávat, ale něco mi říká, ze PS se nám o skvěle tituly postará samo a zábavy bude kopec. Chystané Conjuring, Resident Evil, Tomb Raider či Star Wars vše pro VR je slušný základ pro začátek roku 2017! Virtuální Realita se stala konečně v rukou PS4 Pro a skvělým PS VR setem skutečnosti.. Bravo!!!

Přidáno: 20. prosince 2016

PlayStation VR - Sledování CZ (1080p) - několik testů a návodů na PSVR - YouTube

Zde je několik mých rad, testu a návodů jak PSVR využít i pro něco jiného než je hraní PSVR her. Na konci videa je potom shrnutí všech vypozorovaných kladů-záporů a samozřejmě i mé závěrečné zhodnocení tohoto headsetu ;-)

Ověřený zákazník Playstation4hry.cz

N.K.

Přidáno: 16. listopadu 2016

Zakoupeno v Playstation4hry.cz

• Fantastický zážitek ve 3D hraní, který vás přenese do jiné reality.
  • mohl by být bezkabelový

PlaystationVR je podle mě naprosto bezkonkurenční oproti kinectům a jiným pohybovým hračkám v tom, že vás přenese do virtuálního světa tak důvěryhodně, že zapomenete na běžnou realitu. Při pohybu ve virtuální realitě ztrácíte pojem o skutečném okolním prostoru, takže je třeba mít kolem sebe přiměřené místo na máchání rukama, naklánění, uhýbání apod.
Určitě je třeba dokoupit i move ovladače do každé ruky, bez nich musíte držet v ruce dualshock a to není ono.
Za sebe musím říct, že realističnost virtuální reality na Playstation VR mě hodně mile překvapila. Teď jen aby začalo vycházet víc her šitých na míru 3D virtuální realitě pro Playstation VR a kdyby se tak ke konzoli daly připojit dvě VR helmy aby herní zážitek mohli sdílet dva hráči najednou, tak to by byla naprostá bomba.

Přidáno: 4. listopadu 2016

PlayStation VR - Hraní CZ (1080p) - Test PS Move a gameplay tří VR her - YouTube

VRko od Sony je fakt super. Jestli vás zajímá jak se na tom hrají hry, tak se podívejte na tohle video, kde testuji PS Move ovladače a pařím tři VR hry. Video je samozřejmě s webkou a českým komentářem.

Ověřený zákazník xzone.cz

Přidáno: 28. října 2016

Zakoupeno v xzone.cz

• levné hry
  • někdy horší grafika

kdo má závratě tak raději nepoužívat :-)

Ověřený zákazník Electro World

Přidáno: 26. října 2016

Zakoupeno v Electro World

• Velka legrace
  • Muze se objevit motion sickness, tak opatrne

Proste velka legrace.

Přidáno: 25. října 2016

PlayStation VR - Testování (Full HD Video 1080p) - YouTube

Ve videu testuji k PlayStation VR sluchátka a plnou hru Driveclub VR

tech.ihned.cz

Přidáno: 16. října 2016

První dojmy z PlayStation VR po 30 hodinách: Rozumná cena a nabídka her udělají z PSVR hit letošních Vánoc

Pokud chcete předběžný verdikt hned, bez delšího čtení, tak ano, PlayStation VR je povedený systém, který si zaslouží pozornost i vaše peníze, zejména když máte doma PlayStation 4

Celá recenze na tech.ihned.cz

Přidáno: 14. října 2016

PlayStation VR - Rozbalení (Full HD Video 1080p) - YouTube

Skvělé levné řešení virtuální reality. Jako plus hodnotím především cenu, nápad k tomu využít to co už většina má = PS kameru a move ovladače z PS3, překvapivě docela dobré reakce a snímání pohybu (čekal jsem to horší), výborný desing a estetika - dobře sedí na hlavě, je to lehký a na obě strany správně vyvážený, kabel je poměrně tenký a jen jeden a nepřekáží, spousta AAA her v plánu. Jako mínus hodnotím nízké rozlišení a nepatrnou rozmazanost obrazu. Na druhou stranu tou rozmazaností ale zamaskovali to nízké rozlišení a třeba taková tá pixel mřížka na kterou trpí VR konkurence není vidět. Je to tedy o zvyk a osobně mi přijde to řešení Sony jako přijatelnější. Teď jen budu doufat, že se mi na to nezačne prášit jako na Kinect a budu to využívat nejen na hry, ale i na filmy. Uvidíme, zatím jsem z toho nadšený a čekám, jak se s tím do budoucna poperou vývojáři a co hezkého nám na to přinesou za zážitky ;-)

Goggle4 Entry

Goggle4 Entry

od 5 350 Kč (1 e-shop)

EHANG VR

EHANG VR

od 10 990 Kč (1 e-shop)

Logo Aligator
Další brýle pro virtuální realitu Sony