Oculus Quest 2 64 GB

Nechte se vtáhnout do jiného světa, aniž byste museli vytáhnout paty z obýváku. Headset pro virtuální realitu od značky Oculus vám nabídne zcela nové a neokoukané hraní her. Nasaďte si brýle, popadněte ovladače a pozvěte své přátele, aby se k vám připojili. Užijete si při tom krásně ostrý obraz a kvalitní prostorový zvuk. Headset je vybaven špičkovým procesorem a 6gigabytovou pamětí RAM, nabízí tak jedničkový chod. Vylepšené ovladače Oculus Touch skvěle sledují vaši ruku a registrují tak každý váš pohyb.

Jedničkový výkon

Brýle jsou vybaveny vysoce kvalitním procesorem, díky kterému poskytují jedničkový výkon. Platforma Qualcomm Snapdragon XR2 vám ve spojení s 6gigabytovu RAM pamětí nabídne špičkový chod.

Určení
mobilní
Zorné pole
92 °

• , zakoupeno v MobilníRežisér.cz

• Nelze používat bez aktivace, která nefunguje, podpora žádná

Abych mohl Oculus používat, je potřeba potvrdit aktivační e-mail, který mi ovšem stále nedorazil (je to již několik dnů). Tedy mi doma brýle leží a nelze je použít. Na internetu jsem dohledal, že je to běžný problém, který není vyřešen již několik let! Navíc moje snaha kontaktovat Oculus naprosto selhala, bez jakékoli reakce ze strany výrobce.

• , zakoupeno v RPiShop.cz

mobilní
Zorné pole
92 °

Ovladače registrující každý pohyb

S přepracovanými, ještě lepšími ovladači Oculus Touch poznáte novou úroveň virtuální reality. Perfektně sledují vaši ruku, každý pohyb tak budete mít na dosah prstu.
Ovladače registrující každý pohyb

Dokonale ostrá grafika

Ať už jste v pohybu, nebo stojíte na místě, obraz před vámi bude vždy dokonale ostrý. Brýle disponují rozlišením 832×1920 pixelů na oko, nabízejí tak maximální zážitek ze hry.
Dokonale ostrá grafika

Špičkový 3D zvuk

Díky kvalitním vestavěným reproduktorům si užijete také perfektní 3D audio. Těšit se můžete na jemný prostorový zvuk v každém tónu.
Špičkový 3D zvuk

Vždy ve spojení s přáteli

Ve virtuální realitě se díky propojení s Facebookem můžete potkávat se svými přáteli a objevovat nové komunity napříč celým světem. Každé hraní si tak užijete ještě více.
Vždy ve spojení s přáteli

Virtuální brýle s velmi jednoduchým používáním. Dvojice panelů s rozlišením 1920 x 1832 px. Obnovovací frekvence 90 Hz. Procesor Qualcomm Snapdragon XR2 spolu s 6 GB operační paměti a 64 GB ukládací paměti. Výdrž hraní cca 2-2,5 hodiny. Hmotnost 503 g.

2zákazníci nedoporučují produkt

• , zakoupeno v CZC.cz

• Cenově dostupný
    • Ideální pro občasné hráče
  • , zakoupeno v PCRobot.cz

Kdo nezkusil neví a kdo zkusil tak to je naprostá bomba.Tuto hračku dopuručuji všem co to chtějí vyzkoušet už to nesundají z hlavy.U tohoto zboží jsem naprostý laik ale stačilo koupit a zkusit to a je to opravdu zážitek který stojí za to.

PCRobot.cz (prodejce)

velmi děkujeme za pozitivní recenzi, jsme rádi, že vše proběhlo k Vaší spokojenosti.

• , zakoupeno v iStage.cz

• České menu, skvělý herní zážitek. Nová generace paření. Stále mě to i po týdnu udivuje. Skvělá možnost udělat kolem sebe hraci pole.
    • Oproti klávesnici to chce větší šikovnost v ovladani hry, ale za to nabízí víc zážitků a možnosti. Baterie vydrží kolem dvou hodin. Pak se zas rychle nabije. Hodně placeného obsahu, ale díky spárování přes mobil se člověk dostane k více free hrám, než kolik nabízí samotné brýle.

Obtížnost ovládání. Bude to trvat déle, než to dostanu do ruky. (Držení a prebijeni zbraní např.) Chraňte si čočky brýlí před sluncem a pořiďte si na ně hadřík.

• Skvělý hardware
    • plnohodnotný PC headset s libovolným USB C kabelem
    • nízkolatenční Wifi PC headset přes 5GHz (funguje lépe, než čekáte)
    • téměř dokonalé ovládání rukama *bez* ovladačů
    • dokonalé trackování pohledu i kontrolerů (rušené jen přímým slunečním světlem)
    • výborný see-through, nemusíte ani sundat headset, když chcete pít / jít na záchod
    • Hrozná firma
    • vynucení propojení s FB účtem
    • (začínající) reklamy v aplikacích
    • souhlas se sběrem libovolných dat
    • ze všech firem zrovna FB sleduje svět vašima očima
    • Mark uvidí všechny divné věcí, co v headsetu děláte — zní to jako úvod pro Westworld
    • v podmínkách použití nic FB nebrání mít kamery/mikrofony zaplé i když je headset "vyplý"

Doporučuji, pokud Vám nevadí postupně získávat funkcionalitu na úkor soukromí, reklam a nucení do FB ekosystému. Profesionální verze je identický HW produkt, ale o o $500 dražší. Alespoň tolik FB čeká, že z Vás za dobu používání získá. Pravidelně aktualizovaný 3D model Vašeho domu zatím nemá ani Google.

Headset je pravděpodobně prodáván poblíž/pod výrobní cenou. Mark věří, že VR bude další velká revoluce a FB si chce získat dominanci na tomto trhu, než začnou s agresivní monetizací. Strategie se jim daří, tento produkt za tu cenu je neskutečný.

Pokud Vám však vadily reklamy vypadající jako zprávy od kamarádů v FB / Messengeru, nebudou se Vám líbit monetizační praktiky ve VR. Nyní začínají reklamy, za 3 roky budou ve hrách kladné NPC vypadat až podivně podobně jako platící politici.

• , zakoupeno v iStage.cz

Můj první head set. Poměr cena/ výkon bez konkurence. Čekal jsem trochu větší ostrost a úroveň detailů, ale je fakt, že ve většině her ro nevadí. 3D efekt super vestavěné repráky dostatečné. Musel jsem si ale i na normální užívání vložit vložku pro brýle, jinak byl prostor před očima příliš těsný a čočky teď v létě mokré.

• , zakoupeno v K24.cz

• Airlink
    • Hand tracking
    • Kvalitní balení
    • Přibalený adaptér není pro české zásuvky
    • Není zábrana světla v nosní části.

Momentálně nejlepší VR headset na trhu. Výborný poměr cena - výkon. Za tak nízkou cenu neseženete žádný PCVR headset, ale Oculus Quest 2 je standalone, který se dá využít i na PCVR a to dokonce bezdrátově. Do té doby, než jsem vyzkoušel bezdrátové hraní jsem ani netušil jak moc je to senzační a už se ke kabelu vrátit nechci. Bohužel světlo prochází kolem nosu. Již jsem si objednal VRCover, který tento problém vyřeší.

• , zakoupeno v K24.cz

• Funguje bez nutnosti pořizovat další vybavení
    • Sledování pohybu je v normálních podmínkách velmi přesné
    • Možnost hrát hry na PC skrze USB3 kabel, nebo WiFi (u WiFi je nutná velice vysoká propustnost)
    • V současné době nejlepší poměr cena / výkon
    • Skvělý display, téměř nejdou vidět jednotlivé pixely
    • Baterie v ovladačích vydrží věčnost
    • Integrovaný zvuk je lepší než jsem čekal
    • Nízké zorné pole, pocit že se díváte na svět skrze dalekohled
    • Vzdálenost mezi čočkami lze nastavit pouze ve třech krocích. Pokud je skutečná vzdálenost mimo ně, bude vidění rozmazané
    • Nízká výdrž baterie, cca 2-3 hodiny hraní, ale nabíjení je rychlé a lze nabíjet za běhu.
    • Nutnost mít Facebook účet, což lze ale obejít skrze Oculus účet pro vývojáře
    • Popruhy nasazení na hlavu se mi nedaří správně nastavit. Headset mi buď sklouzává z očí, nebo je nepříjemně silně utažen

Headset má své kompromisy, ale za tuto cenu se jedná o tu nejlepší koupi ať pro hraní na PC, tak i bez něj.

• , zakoupeno v Originalky.cz

• Nepotřebuje PC, funguje samostatně
    • Rychlé trackování pohybu, žádná znatelná prodleva
    • Prostředí v češtině
    • AIR link přes 5GHz wifi funguje parádně
    • Umí i trackovat prsty a nejsou tak třeba ovladače (experimentální funkce)
    • V obchodě je docela široký výběr her a služeb
    • Integrované reproduktory a mikrofon
    • Na nabití vydrží cca 4-5 hodin, ale nabíjení je rychlé (USB-C) a větší baterka by znamenala nejspíš větší váhu
    • Systém nepočítá s více hráči v domácnosti

V minulosti bylo třeba mít helmu, senzory rozmístěné po místnosti, kalibrovat zóny, kabel do počítače a hodně výkonný počítač, aby utáhl VR hry. Nebylo problém za VR hraní utratit 60-80 tisíc.

Dneska vše zvládne jedna helma, bez kabelů a bez počítače. Helma má kamery, takže stačí nasadit, nakreslit herní zónu a je to. Pro hraní AAA her z počítače stačí výkonnější 5GHz router umístěný v místnosti a připojit se přes Air Link.

Na hraní přes Air Link mám i5-9600K, RTX2070, router od UPC (bílý stojací) a vše bez problémů.

Jediné, co mi reálně vadí je, že systém neumí víceuživatelské prostředí, jako to má třeba Nintendo Switch. Při hraní v rodině se tak musí dávat pozor, čí hru kdo hraje a některé hry vůbec nezvládají více profilů.

Jinak zpracování je kvalitní, čočky se dají nastavit na 3 vzdálenosti, reproduktory nejsou top kvalita, ale na hraní stačí.